top of page

Pārtikas pakas trūcīgajiem kļuvušas daudzveidīgākas un augstvērtīgākas


Apritējis gads kopš Eiropas Atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām sniedz atbalstu trūcīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, nodrošinot tos ar pārtikas preču komplektiem visā Latvijas teritorijā. Uzklausot atbalsta saņēmēju ieteikumus un novērojumus, 2016. gada pārtikas preču komplekta saturs kļuvis kvalitatīvāks un daudzveidīgāks.

2015. gada 23. decembrī Sabiedrības integrācijas fonds izsludināja iepirkumu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros par pārtikas preču komplektu piegādi. Iepirkumam noslēdzoties, 29.aprīlī, parakstot līgumu, par pārtikas preču komplektu piegādi turpina rūpēties AS "Dobeles dzirnavnieks", kas sevi pierādījis kā saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma iesniedzējs.

Pārtikas preču komplektu piegāde un izdale visā Latvijas teritorijā notiek no 2015. gada aprīļa. No 2016. gada 1. jūnija atbalsta komplektu izdales vietās uzsākta jauno 2016. gada pārtikas preču komplektu izdale. Ventspilī pakas tiek dalītas divos ICAD izdales punktos - Loču ielā 8 katru darba dienu un sestdienās no plkst. 12:00-14:00 un sadarbības pratnera Krīzes centra "Paspārne telpās" katru darba dienu no 10:00-12:00.

Pārtikas komplektos, ņemot vērā pārtikas preču komplektu saņēmēju ieteikumus mainīti produktu apjomi, piemēram, palielināts makaronu daudzums no viena kilograma uz pusotru kilogramu, un papildus līdzšinējiem pārtikas produktiem ievieti arī sautētās liellopu gaļas konservi, olu pulveris un kartupeļu biezputras pārslas. Tāpat paredzēts jauns komplekta veids gatavās maltītes pagatavošanai, kas dos iespēju izsniegt vairāk maltītes. To saņems partnerorganizācijas, kas nodrošina zupas virtuves pakalpojumu, ts.sk. biedrības Integrācijas centrs "Atvērtās durvis" zupas virtuve Ventspilī, Loču ielā 8.

"Sabiedrības integrācijas fonds saņem pārtikas preču komplektu saņēmēju ieteikumus par precēm, kuras ietilpst šī brīža pārtikas preču komplektos un tādēļ, esam gandarīti, ka 2016. gada komplektos esošie produkti atbilst paaugstinātas kvalitātes kritērijiem," norāda Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Aija Bauere.

Izveidots īpašs marķējums, Bordo un Zaļā karotīte, kas apzīmē augsto produkta kvalitāti. Zaļo karotīti piešķir produktiem, kurus ražo Latvijā un 75% no produkta ražošanā izmantotajām izejvielām ir vietējās, bet Bordo karotīti piešķir produktiem, kuru pilns ražošanas cikls notiek Latvijā un produktu ražošanai nepieciešamās izejvielas var nebūt vietējās.

2016. gada pārtikas preču komplektā 8 preces būs ar augstākminētajiem marķējumiem (Bordo vai Zaļā karotīte) - auzu pārslas, makaroni, pilnpiena pulveris, augstākā labuma kviešu milti, kartupeļu biezputra bez piena, manna, sautēta cūkgaļa un sautēta liellopu gaļa un 2 preces – ražotas videi draudzīgā ražotnē, kas atbilst bioloģiskās lauksaimniecības prasībām - griķi un, auksti spiesta nerafinēta rapšu eļļa.

Atgādinām, ka Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros atbalsta komplektus var saņemt personas (ģimenes), kam piešķirts trūcīgas vai ārkārtas/krīzes situācijā nonākušas personas statuss.

Pārtikas preču komplekta P2016 saturs:

Auzu pārslas 0,4 kg

Makaroni 1,5 kg

Pilnpiena pulveris 0,4 kg

Augstākā labuma kviešu milti 0,4 kg

Kartupeļu biezputra bez piena 0,2 kg

Manna 0,4 kg

Griķi 0,4 kg

Sautēta cūkgaļa 0,5 kg

Sautēta liellopu gaļa 0,25 kg

Tvaicēti rīsi 0,4 kg

Auksti spiesta nerafinēta rapšu eļļa 0,5 l

Olu pulveris0,1 kg

Cukurs 0,5 kg

Tags:

Featured Posts
Recent Posts
Follow Us
bottom of page